• 02188871265
  • info@sadaf-co.com
شما این محصولات را انتخاب کرده‌اید

شرکت در یک نگاه

شرکت صنعتی دوده فام (صدف) به‌عنوان «بزرگ‌ترین تولیدکننده دوده صنعتی ایران» با بهره‌گیری از تجربیات ارزشمند و موفق خود و همچنین با تکیه‌بر ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخل و دانش فنی بومی‌سازی شده، توانسته است ضمن تأمین نیاز بازارهای داخلی (به‌ویژه صنعت تایر و لاستیک‌سازی) به بازارهای جهانی ورود کرده و به‌عنوان «بزرگ‌ترین صادرکننده دوده صنعتی» کشور، سهم قابل‌توجهی از صادرات غیرنفتی ایران را به خود اختصاص دهد.

سال ۱۳۹۰ بود که «مجتمع تولیدی صنعتی دوده فام» در کیلومتر ۷ جاده سیاه منصور احداث شد؛ شرکتی که از آن زمان تاکنون چون نگینی بر شهرک صنعتی سیاه منصور درخشیده و توانسته به‌عنوان بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده دوده صنعتی ایران و نخستین شرکت دانش‌بنیان در صنعت دوده کشور افتخارآفرینی کند.

مجتمع تولیدی دوده فام (صدف) که با بهره‌گیری از تکنولوژی نوین تولید دوده صنعتی در سال ۱۳۹۱ به بهره‌برداری رسید، یکی از شرکت‌های تابعه «هلدینگ انرژی گستر سینا» و «نخستین و تنها شرکت دانش‌بنیان در صنعت دوده ایران» است که با برخورداری از تکنولوژی برتر و به‌روز و استانداردهای لازم، مفتخر به کسب جوایز و گواهینامه‌های معتبر بوده و توانسته ضمن تحقق ظرفیت اسمی تولید ۶۰,۰۰۰ تن دوده صنعتی در سال و هم‌افزایی مستمر با شرکت‌های پالایش قطران ذغالسنگ و ایران تایر (به‌عنوان زنجیره‌های پیشین و پسین محصول خود) در تولید دانش‌بنیان و اشتغال آفرین و همچنین سودآوری و حفظ ارزش‌افزوده حاصله در مجموعه بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی نقش شایان و قابل‌توجهی داشته باشد.

گفتنی است یکی از برنامه‌های بلندمدت این شرکت دانش‌بنیان که ضمن تأمین بازارهای داخلی، به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم به بیش از ۱۵ کشور خارجی صادرات دارد، رهبری بازار صنعت دوده سازی در ایران و خاورمیانه است.

محصول اصلی شرکت صنعتی دوده فام (صدف) «دوده صنعتی» با نام تجاری کربن بلک (carbon black) است؛ محصولی شیمیایی با ساختاری مولکولی بی‌شکل و به‌صورت ذراتی بسیار ریز که ۲۵ تا ۳۰ درصد وزنی تایر و تیوب اتومبیل را تشکیل می‌دهد و پس از لاستیک‌سازی بیشترین استفاده آن در ساخت قطعات لاستیکی خودرو، جوهرسازی به‌خصوص برای چاپ روزنامه، همچنین رنگ‌سازی و پلاستیک است.

معمولاً دو نوع دوده در صنعت تایر به کار می‌رود؛ یکی «دوده سخت» که برای افزایش مقاومت سایشی در تایر استفاده شده و بیشتر در روکش لاستیک‌ها کاربرد دارد و دیگری «دوده نرم» که باعث استحکام‌بخشی و افزایش انعطاف‌پذیری در تایر می‌شود.

«دوده صنعتی» در پلاستیک و تولیدات وابسته به آن جهت رنگ بخشیدن، محافظت در برابر حرارت و فساد ناشی از تشعشعات ماوراءبنفش، ایجاد خصوصیات الکتریکی و همچنین استحکام‌بخشی و در صنعت تایر به جهت تقویت‌کنندگی، ایجاد مقاومت بالا در بربر پاره شدن و فرآیندپذیری مناسب مورداستفاده قرار می‌گیرد.

در همین راستا، شرکت صنعتی دوده فام با برخورداری از به‌روزترین تکنولوژی و فناوری‌های بومی‌شده، ۹ گرید انواع دوده سخت و نرم را تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌کند.